Про нас

Центр прикладної антропології - проводить дослідження спільнот, соціальних процесів та механізмів культурних трансформацій методами соціокультурної антропології. Застосування «антропологічної оптики» дозволяє подивитися на суспільне явище з урахуванням культурного контексту, у якому живуть люди, а отже з’ясувати їхню мотивацію, цінності та стратегії поведінки. Зрозуміти іншого – це головне завдання в сучасному динамічному та глобальному світі, а також запорука гармонії на всіх рівнях життя суспільства. Орієнтація на людину, на її унікальний досвід та практики є важливою вимогою часу в багатьох сферах життя: політиці, державному плануванні, громадській активності.

Наша команда

Олена Соболєва

Голова центру
Антрополог

Academia

Оксана Овсіюк

Заступник голови Центру,
Антрополог

Academia

Юлія Буйських

Антрополог

Academia

Тіна Полек
Антрополог

Academia

LinkedIn

Олена Брайченко

Антрополог

Academia

Світлана Маховська

Антрополог

Academia

Напрямки роботи

directions 1

АКАДЕМІЧНА АНТРОПОЛОГІЯ

Пріоритетним напрямком роботи Центру є розвиток соціокультурної антропології як академічної дисципліни в Україні й використання в науковому дискурсі сучасного доробку з теорії та практики антропології. Ми працюємо над створенням ефективного майданчика для професійної комунікації: організовуємо конференції, семінари, воркшопи, школи, публічні дискусії, наукові зустрічі. Ми переконані, що досягти найбільшої ефективності у сфері вивчення суспільства можна лише в умовах взаємодії з ним.

directions 3

СУСПІЛЬНА ДІЯ

Застосування теорії та методів соціокультурної антропології для вирішення потреб суспільства, безпосереднє занурення в досліджуване середовище дозволяє виявляти існуючі протиріччя між представниками різних спільнот, груп та інститутів, досягаючи ефективного діалогу між ними. Ми прагнемо впливати на позитивні демократичні зміни в українському суспільстві, використовуючи світовий досвід антропологічних досліджень для вдосконалення державної політики та планування, а також сталого розвитку громадянських інститутів.

Наші партнери:

boll stiftung new

boll stiftung new

boll stiftung new