
Олена Соболєва
Релігійність, вірування та традиції. Нова книга з української міфології
У 2018 році побачила світ книга «Колись русалки по землі ходили… Жіночі образи української міфології» авторства Юлії Буйських[1].
Олена Соболєва
У 2018 році побачила світ книга «Колись русалки по землі ходили… Жіночі образи української міфології» авторства Юлії Буйських[1].
Юлія Буйських, Олена Соболєва
У західній академічній парадигмі етнографія вважається основним методом соціальної (культурної) антропології, що базується на якісних методах дослідження. В Україні соціокультурна антропологія як окрема галузь вітчизняної гуманітаристики наразі має досить невизначений статус.
Зрозуміти місто: антропологія постсоціалістичних трансформацій
Воркшоп з урбаністичної антропології для молодих учених
Київ, 3-4 жовтня 2019
Концепція
Безпрецедентне зростання міського населення у ХХ–ХХІ ст. очікувано провокує інтерес до урбаністичних досліджень, які охоплюють міждисциплінарну територію та активно реагують на запити щодо експертного знання про місто. Така ситуація стимулює підвищення уваги до етнографічного методу, а відповідно й до урбаністичної антропології з її вмінням демонструвати емічну перспективу та розуміти ширший культурний контекст на прикладі конкретних урбаністичних кейсів.
Юлія Буйських
1-3 червня 2017 року у Києві відбувся перший міждисциплінарний семінар-практикум (workshop) для молодих учених «Уявне пограниччя: інтерпретації культур та стратегії співжиття». Ідею наукового зібрання у такому форматі інспірували співробітниці відділу культурології Науково-дослідного Інституту українознавства МОН України – Юлія Буйських, Олена Соболєва, Тіна Полек, Оксана Овсіюк.
Олена Чебан
Соціокультурна антропологія на українських теренах: нотатки з воркшопу
21-22 червня 2018 р. у Києві відбувся другий міжнародний воркшоп для молодих вчених «Уявне пограниччя: іншування та «свої інші» на пострадянських фронтирах». Ініціював подію Центр прикладної антропології (The Centre for Applied Anthropology) - в особі Юлії Буйських, Олени Соболєвої та Оксани Овсіюк. У заході взяло участь 23 науковців з України, Німеччини, Польщі, Великої Британії, Словаччини, Росії, США та Японії. Протягом двох днів було проведено низку цікавих виступів, прослухані keynote лекції, велися надихаючі дискусії за напрямками воркшопу.